Home » Pomysły na ogród » Plac zabaw dla dzieci

Dom jednorodzinny z gromadką dzieci ciągle jest na pełnych obrotach. Chyba, że wyjątkowo dzieci całymi dniami siedzą przy komputerze lub w książkach i kompletnie nie wychodzą na dwór. Na szczęście chyba jednak to się rzadko zdarza i trzeba maluchom jakoś zagospodarować czas na świeżym powietrzu.

Do sprawdzonych pomysłów niewątpliwie będzie należeć zbudowanie placu zabaw. Nie musi to być profesjonalny plac, na którym są same drogie sprzęty zakupione za wielkie pieniądze. Wiele urządzeń do zabawy można zrobić tanim kosztem we własnym zakresie a dzieci jeszcze bardziej się będą cieszyć, im kreatywniejszy będzie tor przeszkód lub plac do gry i zabaw.

Tak naprawdę wystarczy trochę manualnych zdolności, wyobraźni oraz dobrych chęci by stworzyć super atrakcję dla pociech. Do drzew można poprzybijać kilka desek by zrobić drabinkę a na rozłożonych oczywiście stabilnych gałęziach urządzić domek. Każde dziecko, a w szczególności mali chłopcy marzą o swojej kryjówce, która będzie niedostępna dla dorosłych.

Huśtawkę również można skonstruować w bardzo łatwy sposób. Mianowicie do odstającej gałęzi można przymocować kawałek deski na dwóch linach lub idąc starymi sposobami, wystarczy w tym celu opona umocowana na łańcuchu. Na pewno dzieci będą zachwycone, gdy między dwoma drzewkami zostanie zawieszony hamak. Przede wszystkim główną zaletą tego gadżetu jest naprawdę niski koszt, a nieporównywalnie ogromna frajda. A z hamaku skorzystać mogą również dorośli, bo kto nie lubi wylegiwać się w cieniu w otoczeniu ogrodu. Należy jednak pamiętać, aby hamak zdołał udźwignąć znaczny ciężar, nie grożąc w ten sposób przed zarwaniem. Do innych gadżetów, które mogą skutecznie malucha w ogrodzie zaliczyć się może piaskownica, zjeżdżalnia lub bardzo amatorska ścianka do wspinaczki. Natomiast w upalne dni dzieciom w zupełności wystarczy nadmuchiwany basen, który po prostu zostanie wypełniony wodą.