Home » Pomysły na ogród » Ogród angielski

Posiadanie domu jednorodzinnego z ogródkiem to prawdziwe marzenie wielu osób, które zaczynają dorosłe życie. Oczywiście trzeba pamiętać, że posiadanie swojej niezależnej posesji niesie za sobą zwiększoną ilość obowiązków oraz większą liczbę wydatków. W zakres obowiązków, których nie ma przy mieszkaniu wchodzić będzie zagospodarowanie i urządzenie ogrodu.

Pomysłów na aranżację ogrodu jest naprawdę cała masa. Jednak niektórzy jeszcze nie mając przed sobą gotowego projektu doskonale wiedzą, że ich ogród będzie urządzony w stylu angielskim.

Każdemu ogród angielski kojarzy się z labiryntami uplecionymi z wysokich żywopłotów. Jeśli jednak nie zielone labirynty to z całą pewnością będą to idealnie wyrzeźbione tuje oraz inne drzewka, szczególnie iglaste. Osoby, które dopiero zaczynają interesować się urządzeniem ogrodu angielskiego, jeszcze nie muszą zdawać sobie sprawy, że charakterystyka tego ogrodu to nie tylko roślinność. Ważnymi detalami w tej kwestii są jak najbardziej rzeźby, pomniki i inne elementy artystycznej architektury.

Warto zapamiętać, że ogród angielski nawiązuje do architektury starożytnej, tak więc znalezienie pośrodku zieleni kolumn z rzymskimi lub greckimi wykończeniami, nie powinno być za dużym zaskoczeniem.