Home » Aranżacja domu » Sypialnia

Jest jedno pomieszczenie w domu, do którego nie każdy może mieć wstęp, a na pewno obcy goście nie za bardzo są tam mile widziani. Mowa o sypialni, która jest chyba najintymniejszym atelier dla małżeństwa. Dlatego tutaj można pozwolić sobie na nieco odważniejsze elementy aranżacji niż w reszcie domu.

Sypialnia zazwyczaj kojarzy się z wielkim łożem małżeńskim. Tutaj w sklepach meblowych jest szeroki asortyment. Zaczynając od tradycyjnych łóżek drewnianych, przechodząc przez łóżka wiklinowe, bambusowe lub rattanowe, a kończąc na zupełnie odlotowych pomysłach takich jak łóżka wodne czy wymyślne projekty recyklingowe czyli posłanie usadowione na paletach z odzysku.

Poza łóżkiem w sypialni bardzo często znajduje się wielka szafa z lustrem lub ciekawym fornirem. Tutaj również wszystko zależy od gustu domowników. Czy to ma być szafa nowoczesna, a może artystycznie udekorowana metodą decoupage. Kobiety często chcą mieć w sypialni swoje miejsce do przygotowania makijażu. Tym meblem jest toaletka.

Oczywiście jak to cała magia na urządzaniu wnętrz polega, cały szkopuł tkwi w szczegółach i dodatkach. To dzięki nimi konkretne pomieszczenie zyskuje tak zwaną duszę i mówią sporo o charakterze domowników. Często nad łóżkiem wieszane są piękne wspólne fotografie zakochanych w dużym rozmiarze. Innym pomysłem na wypełnienie wolnej ściany są lustra. Nie ma co ukrywać, że ważnym elementem w sypialni jest oświetlenie. Na pewno musi być zróżnicowane pod względem natężenia a czasem nawet koloru. Lampki nocne muszą dawać lepsze światło do czytania, ale znowu do stworzenia bardziej romantycznego nastroju, można zastosować oświetlenie LED-owe, które często umiejscowione może być pod łóżkiem dając ciekawą poświatę.