Home » Aranżacja domu » Salon

Gospodarze domu swoich gości najczęściej prowadzą do salonu. To tutaj też zwykle wszyscy domownicy spotykają się po całym dniu w pracy czy w szkole i oglądają wspólnie telewizję, czytają książki lub po prostu spędzają czas na pogawędkach i opowiadaniach. Coś co zazwyczaj kojarzy się z salonem, to niewątpliwie wygodna kanapa oraz duży telewizor. To jest obrazek popularnego salonu, który często widzimy w czasopismach o urządzaniu wnętrz. Czy jednak można jakoś ten salon uszlachetnić lub wyróżnić go spośród tłumu, by stał się on oryginalnym pomieszczeniem z duszą? Jasne, że tak. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, gustu oraz zaangażowania w jego urządzenie.

Czasami po aranżacji salonu można zorientować się z jakimi domownikami ma się do czynienia. Co lubią, czym się interesują, co ich pochłania w wolnych chwilach. Duży zbiór książek świadczy o tym, że mieszkańcy tego domu lubią czytać, pianino lub fortepian w rogu salonu, że cenią sobie muzykę i na pewno wykazują sporą wrażliwość na dźwięki. W innych domach w salonach można zobaczyć wiele pamiątek z podróży, orientalne maski, wachlarze, figurki czy musze z poludniowych mórz wprawiają w zachwyt niejednego przybysza, który może podziwiać te turystyczne zdobycze. Innymi dekoracjami są na pewno zdjęcia lub obrazy. Jednym aspektem jest to, że domownicy kierują się przy urządzaniu salonu tym co jest aktualnie modne, a drugim tym co przypomina im bliskich oraz rzeczy, które lubią. Mianowicie modne okazują się teraz duże fototapety z różnymi motywami. Natomiast w domu, w którym panują bliskie więzi rodzinne, będzie można znaleźć bardzo dużo fotografii dzieci, rodziców i innych członków rodziny, oprawionych w antyramy lub ozdobne ramki.

W domkach jednorodzinnych często nieodłącznym elementem salonu jest kominek, który dodaje magii szczególnie w Święta Bożego Narodzenia oraz zimowe długie wieczory. Także salon to nie tylko kanapa i telewizor, to głównie miejsce spotkania dla całej rodziny.