Home » Aranżacja domu » Przedpokój

Urządzając całe mieszkanie, każdy wie iż przedpokój sprawia zwykle najwięcej problemów. Szczególnie gdy ma się do czynienia z ciasnym korytarzykiem, z którego rozchodzi się do pozostałych pomieszczeń. Zwykle w przedpokoju powinien zmieścić się chociaż jeden wieszak na kurtki i inne nakrycia wierzchnie oraz szafka na buty. Jest to oczywiście stereotyp, który nie jest konieczny do spełnienia, ale na pewno te dwa meble mogą ułatwić znacznie życie.

W przypadku ciasnego przedpokoju dobrym rozwiązaniem będzie dokładne zastanowienie się nad drzwiami do pozostałych pokoi. Jeśli będą się otwierać na zewnątrz, to przy zwiększonym ruchu domowników, może zrobić się naprawdę ciasno. Dlatego aby pozyskać dodatkową powierzchnię możliwą do wykorzystania najlepszym rozwiązaniem będą drzwi otwierane do wewnątrz pozostałych pomieszczeń lub optymalne drzwi przesuwne.

Jeśli istnieje możliwość montażu szafy wnękowej w przedpokoju to również z tej opcji warto skorzystać. Pozwoli ona na przechowywanie wielu rzeczy nie noszonych w danym sezonie. Innym pomysłem może być to, że szafka na buty im bardziej będzie pionowa, tym mniej miejsca będzie zajmowała na podłodze. Także dobrze jest postawić na pionowe układanie niektórych rzeczy niż rozkładanie ich obok siebie.

Nie można w żadnym wypadku zapomnieć o oświetleniu. Trzeba bardziej doświetlić miejsca, w których znajdują się lustra. Oczywiście jeśli indywidualny gust na to pozwoli, to najlepiej jest zrezygnować ze zbyt ozdobnych żyrandoli lub kloszy na lampy sufitowe. Ponieważ przedpokój jest miejscem, w którym kurz zbiera się najszybciej. A nawet najpiękniejsze kryształy wiszące pod sufitem nie będą wyglądały estetycznie jeśli co chwilę będzie zbierała się na nich gruba warstwa kurzu.