Home » Aranżacja domu » Kuchnia

Pomysłów na urządzenie kuchni jest co najmniej kilka. Mowa o tych najpopularniejszych aranżacjach, które zacieśniają się w określone normy. Przykładami takimi może być kuchnia połączona z salonem, kuchnia w osobnym pomieszczeniu, w stylu tradycyjnym lub może jednak z wygodną i nowoczesną wyspą. Czasami nie mamy większego wyjścia i musimy urządzić małą kuchnię, ponieważ takie mieszkanie akurat wynajmujemy. Na szczęście istnieje kilka ciekawych rozwiązań jak rozmieścić wszyskie potrzebne rzeczy bez zajmowania dużej powierzchni.

Jeśli w kuchni nie zmieści się duży stół z możliwością ustawienia sześciu nakryć, alternatywą może być opuszczany blat, który pozwoli na zjedzenie przy nim śniadania lub innego posiłku. A jeśli w aneksie kuchennym będzie miało przebywać więcej osób, zawsze blat można opuścić lub podnieść z powrotem do góry. Innym pomysłem mogą okazać się szafki rozmieszczone odpowiednio na górze, na dole oraz w narożnikach. Wysuwane szuflady lub mini segmenty powodują, że można skrzętnie pochować wszystkie naczynia, przyprawy, sprzęty kuchenne i inne akcesoria z zachowaniem porządku.

Wybór mebli kuchnennych jak najbardziej będzie jeszcze zależeć od gustu posiadacza mieszkania. Mianowicie jednej osobie będą się podobały tradycyjne drewniane meble, innej nowoczesny komplet z energetycznym fornirze w połysku, a jeszcze inne postawią na chłodny metal i minimalistyczny wystrój. Ważną rolę odgrywać tutaj będą niewątpliwie kolory. Sama kuchnia kojarzy się już z pomieszczeniem ciepłym, w końcu to tutaj przyrządza się sporo potraw w wysokiej temperaturze. Dlatego dokładanie cieplych kolorów może spotęgować odczucie „duchoty” i gorąca. Nie powinno się jednak wpadać w drugą skrajność, ponieważ zbytnie wychłodzenie wnętrza użytymi odcieniami, może sprawić, że kuchnia przestanie być przytulna. A przecież nie od dziś wiadomo, że kuchnia to serce domu