Home » Aranżacja domu » Garderoba

Kupując większe mieszkanie lub budując swój dom jednorodzinnym, chcemy aby wyglądało ono jak najlepiej, a także żeby mieszkało się w nim jak najwygodniej. Stąd tez bardzo często pomysł urządzenia garderoby, znajdującej się w osobnym pomieszczeniu.

Na stronach internetowych bądź w różnych czasopismach, które dotyczą urządzania wnętrz, można zobaczyć naprawdę sporo ciekawych inspiracji. Zaczynając od niewielkich pomieszczeń, a kończąc na ogromnych powierzchniach, które mogą być zorganizowane pod osobistą garderobę. Największe wrażenie robią te, w których znajdują się nowoczesne meble, porządkując tym samym cały dorobek ubraniowy.

Popularne ostatnimi czasy zrobiły się garderoby jednokolorowe. A wśród nich najczęściej można spotkać białe oraz czarne meble. Choć w takich wnętrzach również króluje naturalne drewno. Ważna jest mimo wszystko organizacja szaf i regałów. Po to w końcu przeznaczona jest garderoba, aby w niej trzymać porządek wszystkich ciuchów oraz akcesoriów takich jak sportowe obuwie, narty czy inne gadżety przydatne do aktywnego spędzania czasu.

W garderobie zazwyczaj powinno się znaleźć lustro, w którym można będzie się do woli przeglądać. Prócz lustra dobrze by było, by znalazły się jeszcze pudełka na różne akcesoria takie jak biżuteria, krawaty, czy ozdoby do włosów. Dzięki zachowanemu porządkowi nic nie poginie, a w razie potrzeby zawsze będzie pod ręką.

Podczas urządzania garderoby szczególną uwagę należy zwrócić na oświetlenie, ponieważ zwykle takie pomieszczenia są pozbawione dostępu do światła dziennego. Zazwyczaj stosowanych jest wiele żarówek LED-owych, które odpowiednio rozpraszają światło i równomiernie oświetlają żądaną powierzchnię. Często takie żarówki znajdują się w meblach , dzięki którym poszukiwanie określonych fatałaszków jest ułatwione.